Litery przestrzenne – istotny element identyfikacji wizualnej firm i budynków

Do podstawowych elementów marketingu należy zaliczyć wskazanie klientom miejsca, w którym mogą nabyć nasze produkty czy usługi. Każdy kto stracił cenny czas i nerwy na poszukiwaniach mniej lub bardziej znanego sklepu na ulicy pełnej innych lokali, albo nieoznaczonej siedziby firmy w dużym kompleksie biurowym, na pewno zna negatywne emocje temu towarzyszące. Potencjalnie planowaliście dokonać zakupu czy zamówienia usługi.

Jednak w efekcie taka sytuacja często będzie oznaczać rezygnację z tych towarów czy usług. Trudno oczekiwać, żeby klient musiał się trudzić w odnalezieniu firmy pośród rozlicznej konkurencji. Inwestycja w odpowiednie oznakowanie naszej firmy czy marki, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, należy do kluczowych działań, które musimy ująć w business planie. Litery przestrzenne są jednym z najlepszych rozwiązań, na które możemy się zdecydować.

DLACZEGO LITERY 3D SĄ SKUTECZNYM NOŚNIKIEM REKLAMOWYM?

Współczesny świat zwraca uwagę mnogością treści i symboli, których natłok może utrudniać firmom oraz markom przekazanie odbiorcy oczekiwanej treści. Jednym ze sposobów na skuteczne przekazanie naszego komunikatu jest wyróżnienie się np. przez dodanie elementów, które wyraźnie wyeksponują nazwę firmy czy marki, logo, slogan lub inną istotną informację. Takim elementem są litery 3D, nazywane również literami przestrzennymi. Wygrywają one przede wszystkim formą – niestandardową i wychodzącą poza powierzchnie, na których są umieszczone. Mogą powstać w dowolnie wybranej formie – grając kolorami, fakturą materiału czy podświetleniem i uwypuklać komunikat, która ma trafić prosto w oko odbiorcy. Litery reklamowe mogą prowokacyjnie kontrastować z otoczeniem, bądź też tworzyć harmonijne i spójne elementy oznaczeń, tak istotne choćby w przypadku budynków historycznych.

JAKIE LITERY REKLAMOWE WYBRAĆ DO WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ BUDYNKÓW?

Przy projektowaniu identyfikacji wizualnej, musimy wziąć pod uwagę okoliczności w jakich komunikat np. nazwa, będą się pojawiały. Jeśli jesteśmy marką sklepów to musimy wziąć pod uwagę różne lokalizacje punktów sprzedaży i wymogi, które oznaczenia nazwy marki będą musiały spełniać. Sklepy w galeriach handlowych będą wymagały standaryzacji, ponieważ oczekiwania zarządców tych obiektów są do siebie zbliżone i doceniają litery 3d na ścianę z wysokiej jakości designem, najlepiej z rozpoznawalną nazwą marki. Większym wyzwaniem są natomiast lokalizacje znajdujące się na ulicach, ponieważ będą one wymagały każdorazowo indywidualnego podejścia ze względu na różnorodność budynków. Co więcej wiele miast podjęło uchwały krajobrazowe istotnie kształtujące warunki oznakowania budynków. Litery reklamowe czasem będziemy zmuszeni umieścić za szybą witryny lokalu. Zarówno przy lokalizacjach w obiektach zamkniętych, jak i na zewnątrz, sprawdzą się podświetlane litery 3D, widoczne z większej odległości i co najważniejsze odróżniające się od elementów architektonicznych budynków. Warto wziąć pod uwagę w jakich warunkach oświetleniowych nazwa naszej firmy czy oznaczenie budynku musi być widoczne. Podświetlane litery reklamowe będą tworzyć świetlisty drogowskaz nawet w mniej sprzyjających warunkach, mogą dodać również swoisty charakter estetyczny wraz oświetlaną powierzchnią. Ten aspekt docenią również właściciele i zarządcy budynków czy kompleksów, którzy chcieliby uzyskać efekt spójnego i estetycznego oznakowania z maksymalnie uproszczonym wskazaniem oznaczeń kierunków, budynków, pięter czy najemców.

AMB OFERUJE LITERY 3D WRAZ KOMPLEKSOWYMI USŁUGAMI

Inwestując w skuteczną identyfikację firmy oraz budynku, warto współpracować ze sprawdzonym partnerem, jakim jest firma AMB. AMB to agencja reklamowa specjalizującą się w kompleksowych usługach doradztwa, wymiarowania, projektowania, produkcji oraz montażu takich form oznakowania jak litery przestrzenne. Jeśli jesteś na etapie planowania identyfikacji wizualnej AMB pomoże w zaprojektowaniu jej od podstaw, uwzględniając specyfikę branży, potrzeby budynku i specjalistyczne rozwiązania montażowe. Zwiększ widoczność Twojej firmy i wyróżnij się na tle konkurencji! Zadbaj o swój wizerunek zlecając kompleksowe zaprojektowanie Twojej identyfikacji literami przestrzennymi. Skorzystaj z usług najlepszej agencji reklamowej na rynku lokalnym i krajowym!

Tytuł projektu:

Poprawa konkurencyjności firmy, utrzymanie istniejących miejsc pracy i stworzenie nowego miejsca pracy w branży reklamowej w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2

Wartość całkowita projektu:

892 409,28 zł

Wartość dofinansowania:

616 705,60 zł

Źródło dofinansowania:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Program:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Działanie/ poddziałanie:

3.2 Innowacje w MŚP

Cel i krótki opis projektu:

Celem projektu jest poprawa konkurencyjności, stworzenie nowego 1 miejsc pracy i utrzymanie istniejących w firmie działającej w branży reklamowej, w związku zagrożeniami powstałymi w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Dzięki projektowi możliwe będzie stworzenie nowej usługi w przedsiębiorstwie polegającej na wykonywaniu usługi instalacji banerów reklamowych oraz innych zleconych instalacji za pomocą 29 m. podnośnika koszowego, dzięki czemu firma nie tylko poszerzy swój obszar działania, ale także zagospodaruje potencjał rozwojowy wynikający z szerokiej grupy klientów obsługiwanych obecnie przez Wnioskodawcę. Realizacja projektu przełoży się na stworzenie dodatkowego źródła przychodów
w firmie stanowiącego alternatywę dla niestabilnej sytuacji w branży reklamowej. W ramach projektu zostanie stworzony dla
potrzeb firmy program zarządzający działalności przedsiębiorstwa i umożliwiający pracę zdalną.

Termin realizacji:

2020-09-01 – 2021-08-31

Zmieniamy naszą stronę internetową

Przepraszamy,  jesteśmy w trakcie zmiany naszego serwisu internetowego.

Część stron, linków czy poszczególnych elementów serwisu jeszcze nie działa prawidłowo.